SEO ، یک واژه پیچیده برای بهبود سایت ها

SEO

در میان همه همهمه هایی که امروزه در بازاریابی و درآمد های اینترنتی مطرح است ، شاید مهمترین و به روز ترین مباحث را بتوان به دو بخش کلی وب سایت ها و اپلیکیشن های آنلاین دانست . در این باره می توان برای هر کدام از این مباحث ، دنیایی گسترده از واژه ها و معانی را نشان داد که هر یک به گونه ای نمایانگر یک دنیای تجاری و مجازی می باشد . Seo و راهکارهای بالابردن بهینگی یک سایت یا حتی اپلیکیشن را می توان یک رشته و شاخه نوین دانست که دانش آن نیاز به تجراب و درک یک سری مفاهیم پیچیده می بشد . در سئو شما به بالا بردن ظرفیت سایت و بهینگی آن می اندیشید و برای رسیدن به کسب و کاری مورد پسند ، تلاش فراوان می کند . در مورد شبکه های اجنماعی و اپلیکیشن ها هم به همین گونه ست ولی روند ایجاد یک کسب و کار در هر یک کمی تفاوت دارد .

بالا بردن رنک سایت در موتورهای جستجوگر

در بخش بهینگی وب سایت نیز موارد زیادی هستند که مهم می نمایند و ما در طی یک سلسله مقالاتی که زین پس برای شما گذاشته می شود در این باره با شما بیشتر گفتگو خواهیم کرد . همراه ما باشید تا بتوانید پله پله مراتب بهینگی سایت را شناسایی کنیم و راهکارهایی برای رساندن سایت خود به بهترین رنکینگ و رتبه را برای شما دوستان محترم معرفی نماییم . به هر گونه که به این امر بنگریم می بینیم که همه قوانینی که برای بالا بردن بهینگی سایت مورد نیاز است به بالا رفتن کیفیت سایت ها و قانونمند کردن مطالب و ارزش نهادن به کسانی که برای کسب و کار خود تلاش می کنند می باشد .

در این میان البته راه هایی برای بالا بردن غیر قانونی صفحات هست که نمی توان به آنان برای مدتی طولانی اتکا کرد و این نگرش را داشت که به وسیله این راه های بتوان در مدت زمان طولانی رنک یا رتبه سایت را بالا برد . ولی یک سری ترفندها یا حرکت ها که بتوان از راه قانونی و با سرعت بالاتری سایت را بالا برد نیز وجود دارد که متخصصان سئو بیشتر تلاش می کنند که این مسیر را برای ادامه کار خود برگزینند .

 

مواردی که در سئو دارای ارزش هستند :

  1. لینک ها یا پیوند ها را جدی بگیرید

 

حتی بعد از همه‌‌ تغییرات در الگوریتم موتور جستجوگر گوگل، هنوز بیشترین تاثیر بر روی موتورهای جستجو ، لینک‌ های سئوی خارجی (بک لینک) می‌ باشد. لینک ها یا پیوند ها نشانه گر این است که این محتوا دارای ارتباط است و زمانی که ارتباط وجود داشته باشد نمایانگر زنده بودن و آپدیت بودن مطلب است  . از طرف دیگر، سایر روش‌ها برای اکتساب لینک تغییر یافته‌اند. به دست آوردن لینکی از وب‌ سایتی مرتبط و دارایِ کیفیتِ بالا نه تنها به سئوی شما، بلکه به ترافیک ارجاعی‌تان هم کمک خواهد کرد که در نتیجه می‌تواند باعث فروش بیشتر و در معرض دید قرار گرفتن برندتان گردد. ساخت محتوایی بسیار خوب که مردم مایل به اشتراک‌ گذاری آن باشند، هنوز بهترین راه برای به دست آوردن لینک‌ها است.

ینک‌های Co-Citation

هر زمان که موتور جستجویی سایت من را در مجاورت رقیبتان بیابد، آن‌ را به این مفهوم برداشت می‌کند که کسب و کار من در حوزه مربوط به آن رقیب قرار دارد. به منظور گرفتن لینک‌های co-citation، عبارات “best” یا “top 10” را در حوزه فعالیت خودتان جستجو کنید.

چنانچه این جستجو را انجام داده و تجارت خود را در نتایج پیدا نکردید، با ناشر تماس برقرار کرده و از او بخواهید که شرکت شما را به فهرست بیفزاید. برای توجیهِ اینکه چرا شرکت شما باید در فهرست قرار بگیرد و چه جایی برای آن مناسب‌ است، آماده باشید. به آن‌ها خلاصه‌ای بدهید تا یک لینک را حمایت کنند و آن لینک باید از سایت شما باشد.

لینک

مثلا در ایران قرار گرفتن لینک سایت شما در سایت پیوندها که یک دایرکتوری لینک است می تواند کمک زیادی به گوگل و کاربران جهت برندسازی شما بکند و این ثبت لینک فقط از طریق تعامل صورت می گیرد نه ساخت مستقیم بک لینک.

 

۲٫ محتوای قوی : رعایت همه قوانین نگارشی

شما می توانید همچنین با رعایت کلیه مواردی که در نگارش اصولی در سالهای مختلف درس خواندن خود شنیده و به کار برده اید در سایت هم اهمیت دهید . باید تفاوتی بین کسی که دارای درک بالا در نگارش ، نوشت مقاله ، استفاده از چندرسانه ای مفید و . . .  دارد با کسی که بدون هیچ دانایی و با یک سبک شتباه آغاز به گذاشتن مطالب در سایت خود می کند وجود داشته باشد . پس یکی از چیزیهایی که موتورهای جستجوگر می خواهند این است که آنهایی که سزاوارترند دارای رتبه بالاتری باشند .

محتوا

مورد بعدی در محتوای خوب را می توان به نحوه کدنویسی و هاست پر سرعت دانست .در این مورد کد نویسی باید کوتاه ولی مفید باشد و عکسها یا ویدئو ها با کم ترین حجم و به اندازه به کار روند . همچنین باید از هاست پر سرعت استفاده شود که این امر مانند مغازه ای می ماند که برای مشتریان خود ارزش قائل است و مکانی مناسب را برای آنها آماده می کند . سایتی که از نظر کدنویسی نظم داشته باشد و دارای سرعت و جلوه ی خوبی باشد مشتری را به خود می کشاند و این امر می تواند رضایت موتور های جستجوگر را نیز فراهم آورد و این امر در نهایت به بالا رفتن رتبه سایت می انجامد .

 

۳ . بازدید کنندگان مناسب و سابقه بالا پیشینه :

یکی دیگر از مطالبی که بسیار مهم است بازدید کنندگان مناسب است و این امر از نظر موتورهای جستجوگر بسیار مهم است . زیرا اینکه یک سایت به اندازه مناسب دارای بازدید کننده باشد و روزانه افراد زیادی به ساین مورد نظر آمده و از آن استفاده کنند نشانه گر اهمیت آن سایت و پربار بودن مطالب و محتوای آن می باشد . این امر خود به خودعلاوه بر کسب امتیاز کافی از موتورهای جستجوگر ، می تواند مشتریان بیشتری را به سوی خود بکشاند . چیز دیگری هم که مهم است میزان عمر سایت است و سابقه بالایی که در زمان گذشته از هر نظر داشته است .

قطعا سایت هایی که قدیمی ترند بیشتر در اولویت هستند به نسبت سایت هایی که تازه تر اند و به تازگی توانسته اند مطالبی را معرفی نمایند .

 

۴- استفاده از کلمات کلیدی مناسب و بهبود آنها

یکی دیگر از مواردی که باید به آن بسیار اهمیت داده شود استفاده از کلمات کلیدی هستند ، کلماتی که در موتورهای جستجوگر بررسی می شوند و هر یک می توانند دریچه ای برای حضور یک کاربر تازه به سایت شما باشند . در این باره دو بحث بسیار مهم است : یکی برگزیدن کلمه کلییدی مناسب با توجه به میزان سابقه ای که در موضوع شما وجود دارد و میزان ترفیکی که با جستجو در سایت های مختلف می توانید به دست بیاورد . و دیگری تلاش برای مطرح کردن آن کلمه کلیدی در میان محتوای سایتتان می باشد که باید آن را هوشمندانه و به تکرار در میان محتوای سایتتان به کار بگیرید .

کلمه کلیدی

در مورد SEO حرف بسیار است و امروز تنها خواستیم یک معرفی اجمالی داشته باشیم تا آمادگی راب رای شما ایجاد کنیم برای مطالبی که پس از این بیشتر با شما مطرح خواهیم نمود .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3112 518 post_views_count 419