محتوای سایت خود را نیرومند کنیم ، بازاریابی محتوایی

content-marketing

بسیاری از دوستان می اندیشند که محتوا با سئو دو عامل متفاوت اند ولی توانمندان در عرصه سئو و متخصصان این امر می دانند که سئو یک بازه بسیار گسترده ست و دارای بی شمار زیر مجموعه می باشد . حال یکی از مهمترین زیرمجموعه ها محتوا می باشد که خود به زیرمجموعه های بی شماری تقسیم می شود . محتوا را جدی بگیریم که به کمک ان می توان به پله های بالای گوگل راه پیدا کنیم . امروز با بازاریابی محتوایی یا Content Marketing بیشتر آشنا می شویم .

بازاریابی محتوایی و سئو

در حقیقت بازاریابی محتوایی و سئو رقیب نیستند که بتوان آنها را با یکدیگر مقایسه کرد بلکه بازاریابی محتوایی مهترین بخش از عملیات سئو و بهینه سازی سایت می باشد که در صورتی که محتوا قوی نباشد ، وب سایت در امور سئو و بازاریابی اینترنتی خود موفق نخواهد بود. بازاریابی محتوایی به معنای تولید محتوای با کیفیت، مورد نیاز، جامع و کامل در زمینه شغلی شما است که معمولا در این مقالات نیازها و درخواست های مشتریان شما بررسی می گردد و معمولا راه حل هایی ارائه می گردد که ممکن است بخشی از این راه حل ها استفاده از خدمات و محصولات شرکت باشد. یک سئو کار خوب تمرکز اصلی خود را بر تولید محتوای با کیفیت برای سایت می گذارند و سایر امور سئو در اولویت بعدی قرار دارند.

محتوا

هدف والای سئو

هدف نهایی در عملیات سئو بالا آوردن وب سایت برای کلمات کلیدی مرتبط به زمینه فعالیت شرکت صفحه اول موتورهای جستجو نظیر گوگل می باشد که این موتور جستجو امروزه بیشترین طرفدار را دارد. اولین مرحله از سئو اطلاع از زمینه فعالیت شرکت و یافتن کلمات و عبارت کلیدی مربوط به زمینه فعالیت می باشد . پس از یافتن کلمات کلیدی چیدمان وب سایت می بایست بسیار جدی گرفته شود که این کار می بایست زیر نظر متخصص سئو و بهینه سازی سایت انجام گردد. در بازاریابی محتوایی یا همان تولید محتوا باید به لینک ها و پاراگرافهاو چندرسانه ای نگاه ویژه ای شود .

بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی

هر روز بر اهمیت بازاریابی محتوایی در سئو و بهینه سازی سایت افزوده می شود و میزان تاثیر آن بیشتر از قبل می گردد و همچنین سختگیری گوگل در این باره بسیار جالب و قابل پرداختن است . در بازاریابی محتوایی بر روی تولید محتوایی تمرکز می گردد که بتواند مشتریان جدیدی جذب نماید. در تولید محتوا معمولا یک مشکل یا درخواست مد نظر قرار داده می شود و در آن مقاله به راه حل های مسئله پرداخته می شود و یا مسئله مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

بازاریابی محتوایی در صورتی که به درستی انجام گردد می تواند به برند سازی مجموعه کمک شایانی نماید. کاربرانی که در اینترنت در جستجوی کالا و خدمات مورد نیاز خود هستند پس از جستجو در اینترنت ممکن است به سایت شما برسند و در صورتی که مطالب سایت شما خوب و کافی باشد می تواند کاربر را به ثبت سفارش هدایت نماید و یا حداقل کاری که می تواند انجام دهد آن است که می تواند کاربران را با نام برند شما آشنا سازد. البته در بازاریابی محتوایی می بایست استراتژی محتوایی درستی داشت و اولین بخش از این کار شناخت درست از مشتریان و مخاطبان وب سایت، نیازها و درخواست های ایشان می باشد. فعالیت هایی که در بازاریابی محتوایی انجام میگیرد معمولا شامل موارد زیر هستند:

  • شناخت مشتریان و مخاطبان وب سایت و نیازمندی های ایشان
  • برنامه ریزی برای تولید محتوا برای وب سایت با استراتژی اصولی
  • تولید محتوا به صورت دوره ای و منظم به عنوان مثال هفته ای یک مقاله
  • تمرکز بر ارائه مقالات مفید، جامع و کامل در زمینه شغلی مورد نظر

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3277 538 post_views_count 417