درباره آرناتل

در 15 شهریور ماه 1393، شركت توسعه همراه الکترونیک افق با نام تجاری آرناتل ، ثبت و تشكيل گردید. زمینه اصلی فعاليتهاي این شرکت مرتبط با حوزه فن آوری اطلاعات و ارتباطات و تکنولوژی های نوین میباشد. آرناتل به عنوان یکی از شرکت های زیرمجموعه پیشخوان دولت با سهامداری غالب هلدینگ پیشخوان ثبت و تشکیل گردیده است . از وظایف اصلی این شرکت ارائه خدمات ارزش افزوده از طریق انواع بسترهای مخابراتی و ارتباطی برای وزارتخانه ها ، سازمان ها ، و مجموعه های دولتی و غیر دولتی در راستای تحقق برنامه های دولت الکترونیک و دولت همراه میباشد.

اهداف و ماموریت ها

با عنایت به عضویت کانون کشوری دفاتر پیشخوان دولت در کمیته تخصصی دولت الکترونیک و مصوبه 10/06/93 شورای عالی اداری مقرر گردید شرکت آرناتل به عنوان بازوی اجرایی پیشخوان دولت با ماموریت توسعه و تسهیل خدمات وزارتخانه ها و سازمانهای دولتی به عموم مردم از طریق بستر ارتباطی تلفن همراه وارد این عرصه از کسب و کار گردد. از اهداف عالی شرکت تجمیع کلیه خدمات مورد نیاز مردم در قالب یک درگاه ارتباطی منسجم از طریق تلفن همراه میباشد تا با توجه به ضریب نفوذ بالای موبایل در میان اقشار مختلف و سهولت در دسترسی متقاضیان دریافت خدمت به شبکه ارتباطی تلفن همراه بستری آسان و سریع برای ارائه خدمات فراهم گردد.

توسعه و زیرساخت

آرناتل در راستای همکاری با شرکتهای بین المللی تامین کننده زیرساخت (پلتفرم ) و با تکیه بر توان شرکتهای داخلی در راستای بومی سازی مدل های استادارد بین المللی به مدل طراحی پلتفرم بومی دست یافته است که بر مبنای سیستم CRM ، زیرساخت نرم افزاری ارایه خدمات سازمانی در از طریق درگاه های مختلف ارتباطی و مخابراتی از قبیل اینترنت ، موبایل ، تلفن ثابت و اینترانت توامان قابل ارایه می نماید. بر این اساس پلتفرم آرناتل این امکان را فراهم می نماید که با اتصال به زیرساخت های سازمان ها و مجموعه های دولتی و خصوصی و نیز اتصال به پورتالهای موجود آنها بصورت سیستمی امکان ارایه خدمات را برای مشتریان مجموعه های ارایه دهنده خدمت فراهم نماید. این پلتفرم با اتصال به Core بزرگترین اپراتورهای تلفن همراه و ثابت کشور شرایط منحصر بفردی را ایجاد نموده که مجموعه های ارایه دهنده خدمت می توانند در کوتاهترین زمان ممکن و با کمترین تغییرات سیستمی خدمات خود را به عموم مردم ارایه نمایند.

یکپارچگی

یکی از ویژگی ها و امکانات منحصر بفردی که آرناتل با همکاری سازمان ها و مجموعه های دولتی و غیر دولتی در اختیار می گذارد، ایجاد یکپارچگی در ارایه خدمات می باشد که در سه محور ذیل خلاصه می گردد:

  • یکپارچگی در زیر ساخت
  • یکپارچگی در بکارگیری درگاه های مختلف مخابراتی و ارتباطی
  • یکپارچگی در سرویسهای ارزش افزوده بین سازمانی

پلتفرم های آرناتل می تواند با اتصال به درگاه ها و پورتالهای مختلف یک وزارتخانه و یا سازمان تمام خدمات مجموعه را بر روی یک پلتفرم واحد جمع آوری نموده و آنگاه از طریق یک درگاه تجمیع و یکپارچه شده از طریق درگاه های مختلف ارتباطی و مخابراتی که در ذیل بدانها اشاره شده است به متقاضیان دریافت خدمات ارایه سرویس نماید:

  • اینترنت
  • اینترانت ملی
  • اینترانت های سازمانی
  • تلفن همراه ( SMS,IVR,MMS,Mobile App,…)
  • تلفن ثابت (IVR,contact Center)
  • درگاه ملی پیشخوان دولت در 16 هزار دفتر در سراسر کشور